Biuro w nowym stylu

Nowoczesne biura to coś więcej niż próżna potrzeba wielkich korporacji, to także większa atrakcyjność firmy na rynku pracy.

Wyodrębnienie sekcji

Ważnym jest, aby w przestrzeni biura wydzielić osobne strefy stanowiące miejsce pracy różnych grup pracowników. Ponadto, dobrze, aby w obrębie biura istniały przestrzenie przeznaczone na pracę, relaks, miejsce spożywania posiłków, a także sala konferencyjna, umożliwiająca m.in. wyświetlanie prezentacji multimedialnych. Miejsca, które wyjątkowo tego wymagają, najlepiej jest wygłuszyć poprzez zastosowanie specjalnych paneli tłumiących dźwięk.

Strefa relaksu

Niestety, nikt nie jest w stanie wydajnie pracować przez osiem godzin bez przerwy, dlatego jest miejsce zapewniające pracownikom odpoczynek w ciągu dnia. Umieszcza się tam wygodne sofy, pufy lub hamaki, a także sprzęt do gier zespołowych, np. stół do ping-ponga, piłkarzyki czy konsolę do gier. Można również w pokoju relaksu znaleźć książki i czasopisma.

Kuchnia

Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie każdy pracownik może w spokoju przygotować kawę lub zjeść posiłek. W takim pomieszczeniu zazwyczaj znajdziemy lodówkę, czajnik, mikrofalówkę, zmywarkę i ekspres do kawy. W kuchni powinny się także znajdować stoliki, najlepiej umożliwiające wspólne spożywanie posiłków z innymi współpracownikami, co sprzyja poprawie relacji w firmie.

Miejsce spotkań

W każdym nowoczesnym biurze warto wydzielić specjalne pomieszczenia, najlepiej wygłuszone, przeznaczone do spotkań zarówno prywatnych, jak i służbowych, a także zapewniające dogodne warunki podczas długich rozmów prowadzonych przez telefon.

Sala konferencyjna

Sala konferencyjna powinna być wyposażona w sprzęt pozwalający na profesjonalne spotkania w większych grupach ludzi czy prowadzenie szkoleń. Wśród nich znajdziemy projektor, system nagłośnienia, mikrofony, ekrany, a także tablicę do rysowania/.

Wspieranie sportowego i ekologicznego trybu życia

Obecnie Europejczycy starają się coraz lepiej troszczyć się zarówno o swoje zdrowie, jak i o otaczające ich środowisko naturalne. Mając to na uwadze, warto zapewnić pracownikom parking dla rowerów oraz prysznic.W kuchni natomiast, poza ekspresem do kawy, dobrze umieścić wyciskarkę do owoców.

Poza zapewnieniem pracownikom funkcjonalnej przestrzeni do pracy, dobrze również zwrócić uwagę na to, aby nasze biuro prezentowało się profesjonalnie. Zadbajmy zatem o odpowiednią aranżację, kolory i wystrój spójne z charakterem naszej firmy, jak również dobrej jakości meble i sprzęt. Ostatnio szczególnie popularnym/jednym z najpopularniejszych stylem aranżacji biur jest styl skandynawski – minimalistyczne wnętrza w stonowanej kolorystyce, które sprawiają wrażenie czystych i uporządkowanych.